Sorteusz

Jak możesz zmienić świat i obniżyć koszty energii? ✅🌿💚 Bez recyklingu ani rusz 🙂

W wielkim skrócie i uproszczeniu, segregacja pozwala na recykling, a recykling pozwala na wiele oszczędności. Między innymi w ilości zużywanej energii. Czy segregacja i recykling naprawdę pomagają obniżyć koszty energii? Sprawdźmy!

🍃 Recykling 1t papieru może oszczędzić 4000 kWh energii elektrycznej (i 26 497,88 litrów wody). Przy czym papier można recyklingować nawet 6-ciokrotnie!

🍃 Recykling aluminium oszczędza 95% energii potrzebnej do produkcji pierwotnej. A metale można przetwarzać bez końca! Czyli żeby w procesie recyklingu, wytworzyć nową puszkę, wykorzystamy tylko 5% energii, która by była potrzebna do wytworzenia puszki całkiem od nowa.

🍃 Recykling szkła oszczędza około 30% energii zużywanej w procesie produkcyjnym i można je przetwarzać jak metal, nieskończoną ilość razy/wielokrotnie.

🍃 Recykling plastiku, to oszczędność około 40% energii.

Wszystkie te wyniki są imponujące! A zsumowane, przekładają się na realnie odczuwalne zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza i ogólną poprawę jakości życia!

💪 Jednak by to wszystko mogło się wydarzyć, trzeba zacząć od swojego podwórka i dobrej segregacji. 🦎💚 Dla wygody i ułatwienia zainstaluj aplikację Sorteusz dostępną na Android oraz iOS.