Sorteusz

Zapachy, kolory, trendy… Olbrzymi wybór, obłędne opakowania i obietnice nie do odrzucenia. Co łączy te określenia? Jaki jest wspólny mianownik? Kosmetyki 💄🛀💖
Kosmetyki to loteria. Za duże opakowania, nietrafione zakupy i podarunki… Czy istnieje drugie życie kosmetyków?

Tak!
Nawet te, nietrafione i które przestały Ci odpowiadać, możesz wykorzystać, albo uratować 🙂💚🦎 Łap 8 podpowiedzi
1. Cienie, szminki możesz próbować mieszać i tworzyć niepowtarzalne odcienie.
W internecie znajdziesz też wskazówki, jak uratować rozsypane cienie – taka magia!

Całkiem zwariowane, czy nietrafione kolory idealnie sprawdzą się w imprezowych stylizacjach, na przykład podczas halloween 😉


  1. Kremy to twarzy możesz wykorzystać na całym ciele… Albo do pielęgnacji skórzanych produktów! Nakremowane torebki, buty czy paski będą lśnić!
  2. Niedopasowane bazy, czy podkłady, wykorzystasz jako korektor albo konturówkę: ciemny podkład podkreśli kontury Twojej twarzy, a zbyt jasny podkład rozjaśni cienie pod oczami.
  3. Szampon wykorzystasz, jako łagodny środek piorący do delikatnych tkanin oraz pędzli do makijażu! 

 

  1. Żele i olejki zamienisz w odżywcze peelingi dodając do nich cukier, fusy kawy, płatki i otręby owsiane 🌿💚 To samo dotyczy balsamów, które zamienione w peeling, dzięki swoim właściwościom, dodatkowo nawilżą Twoją skórę.
  2. Niewykorzystany olejek do opalania, to intensywna odżywka do włosów. Dzięki tłustej formule, olejki stanowią niezawodny ratunek dla suchych i zniszczonych włosów.
  3. Ah, te opakowania! Przede wszystkim segreguj i wrzucaj do odpowiednich kontenerów, by trafiły do recyklingu dzięki, któremu surowce wrócą do obiegu. 💚🦎 Jeśli jednak zamierzasz je wykorzystać, kartoniki, czy słoiczki sprawdzą się jako organizery drobiazgów, jak biżuteria, guziki, przybory do szycia i inne drobnostki. Część butelek możesz ponownie napełnić.

 

  1. A umyta szczoteczka od tuszu do rzęs świetnie sprawdzi się w czyszczeniu drobnych elementów, czy niedostępnych miejsc!  

 

Warto też sprawdzić, czy producent nie prowadzi zbiórki zużytych opakowań. Coraz więcej marek dba o recykling i proponuje Klientom korzyści za zwrot opakowań.
A jeśli coś naprawdę nie jest dla Ciebie, albo nie widzisz alternatywnego zastosowania? Po prostu podaj taki produkt dalej! Pewnie znajdzie się ktoś, kto się z takiej niespodzianki ucieszy 🎁

A Ty jakie masz sposoby na 2 życie kosmetyków? Podzielisz się swoimi tipami?